BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Pirštinės “Gėlelė”

7 Lt

——————————————————————-

Norinčioms nusimegzti pačioms

Šaltą žiemą, kai šaltukas spaudžia kaip reikiant visuomet ištraukiu pirštus iš vietų pirštams ir sugniaužiu į kumštį - kad būtu šilčiau. Tai todėl ir mažų vaikučių purštinėms “pirštukai” manau yra visai nebūtini :) be jų ir šilčiau, ir patogiau.

PIRŠTINIŲ MEZGIMAS
Paprastai pirštines mezgamos 5 virbalais, tačiau kai jos būna tokios mažytės, man patogiau megzt 4. Pirštinės pradedamos megzti nuo riešo dalies. Pradėkite pirštinę nuo stulpelių. Ant dviejų kartu sudėtų virbalų apmeskite reikiamą akių skaičių (mano atveju 28, suaugusiems paprastai reikia apie 48-56 akis) ir vieną virbalą ištraukite. Po to išmegzkite vieną eilę stulpeliais 1×1 arba 2×2, tuo pačiu metu paskirstydamos ant 4 virbalų (aš mezgiau 4, tai skirsčiau ant 3). Vienas virbalas turi būti laisvas.

Mezginį sujunkite, surišusios kamuolio siūlą su siūlo galu, kuris liko apmetus akis. Kraštinių akių nėra - tai viena iš vamzdelinio mezgimo ypatybių.

Dabar megzkite pagal laikrodžio rodyklę iš išorinės apskritimo pusės stulpelius 1×1 arba 2×2 tiek cm, priklausomai, kokio riešo dalies ilgio norite. Mano pavyzdyje megzta 6 eilės baltu siūlu, 2 - geltonu, vėl 6 baltu.

Pastaba. Pradedančiosios dažniausiai klaidingai bando megzti iš vidinės apskritimo pusės - tai labai nepatogu ir sunku.

Plyšys nykščiui (vaikiškoms pirštinėms manau nebūtina). Dešiniosios pirštinės plyšys daromas ant 3-iojo virbalo, kairiosios - ant 4-ojo. Jo plotis lygus ant vieno virbalo esančių akių skaičiui minus 4 akys (pvz. 14 a. - 4 a. = 10 a.). Nuo 3-iojo virbalo išmegzkite pirmąsias 2 akis gerosiomis, toliau sekančias (plyšio akys) - suverkite ant žiogelio. Dabar uždėkite tiek pat naujų akių ant 3-iojo virbalo (virš nuimtų) ir išmegzkite likusias dvi akis. Toliau megzkite pirštinę iki mažojo piršto galo.

Akių nuleidimas pirštinės gale. Nuleisti galima vienu iš senoviškų būdų: akys nuleidžiamos tik iš delno kraštų, dėl to pirštinės viršus pasidaro trikampis. 1-ojo ir 3-iojo virbalų pirmosios 2 akys sumezgamos kartu gerai iš apačios, 2-ojo ir 4-ojo virbalų - paskutiniosios 2 akys - kartu gerai iš viršaus. Aš nuleidinėjau šiuo būdu. Tačiau, kadangi mezgiau ant 3 virbalu, turėjau pasiskaičiuot, kurioje vietoje reikės nuleisti akis, kad gautus gražus trikampis.

Akis nuleidinėkite kiekvienoje arba kas antroje eilėje. Kai ant virbalų liks po 2 - 3 akis, perkelkite pirštinės viršutinės dalies akis ant vieno virbalo, o apatinės - ant kito ir toliau nuleidinėkite, kol liks tik 2 akys. Siūlą nutraukite, ištraukite vieną akį per kitą ir užveržkite. Siūlo galą vąšeliu paslėpkite pirštinės vidinėje pusėje.

Nykščio mezgimas.  Apatinio krašto akis, padalijusios į lygias dalis, suverkite ant 2 virbalų ir ant kiekvieno pridėkite po vieną akį, ištrauktą iš plyšio kraštų. Viršutines akis taip pat suverkite ant 2 virbalų (jų skaičius dėl mezgimo ypatybių gali būti ne vienodas) . Pirmuoju virbalu užkabinkite 1 plyšio krašto akį, antruoju - 2.

Kamuoliuko siūlo galą nuleiskite į plyšį ir, pradėjusios 1-uoju virbalu, megzkite pagal laikrodžio rodyklę gerosiomis akimis. Numezgusios iki nago vidurio, nuleidinėkite akis lygiai taip pat kaip pirštinės gale.

Kitą pirštinę mezgame taip pat, tik nykštį mezgame ant 4-ojo virbalo.

O čia galite rasti pačių nuostabiausių mezgimo raštų pirštinėms http://www.tindirindi.lt/forum/geroji-namu-feja/rankdarbiai/mezgimo-schemu-archyvas/16.-pirstines :)

Patiko (1)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)